Miasto Olsztyn

1. Zamek z muzeum Warmii i Mazur

Istnieje legenda, że wizytę w olsztyńskim zamku należy zacząć od wypowiedzenia życzenia jednocześnie ściskając za nos kamienną „pruską babę” na dziedzińcu. Sprawia ona, że życzenia się spełnią. Wybudowany w XIV w. zamek stanowił najpotężniejszą warownię wybudowaną przez Kapitułę Warmińską, siedzibę kanoników. Na zamku znajdowały się też zbrojownia, łaźnia, pralnia, wozownia i stajnia. Obecnie w budynkach mieści się Muzeum Warmii i Mazur.

2. Planetarium

Olsztyńskie Planetarium od blisko czterdziestu lat stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych miasta. W swej ofercie Planetarium zachowuje równowagę pomiędzy edukacją i rozrywką. Oferowane są seanse popularne, gdzie główny nacisk kładziony jest na wizualną atrakcyjność przekazu, a także prowadzone pod sztucznym niebem zajęcia edukacyjne prezentujące w przystępny sposób wiedzę astronomiczną uczniom szkolnym.

Od 2012 roku znajduje się w Olsztyńskim Planetarium nowoczesny, cyfrowy system projekcyjny. Dwa projektory video wyposażone w odpowiednią optykę pokrywają obrazem liczącym łącznie 16 milionów pikseli, całą kopułę sali projekcyjnej. Obraz otaczający widza dookoła sterowany jest na żywo za pomocą oprogramowania, które pozwala na zaprezentowanie gwieździstego nieb i zachodzących na nim zjawisk widzianych w dowolnej chwili i z dowolnego miejsca na Ziemi lub w kosmosie. System projekcyjny działa również jako projektor filmów wykonanych w technologii fulldome, które znajdują się w ofercie Planetarium.

3. Bazylika św. Jakuba

Kościół św. Jakuba został wzniesiony w XIV wieku. Jest to potężny gotycki kościół, z którym związana jest legenda o świeczniku z rogami jelenia (XVI w.). Pewnego razu podczas polowania w podolsztyńskim lesie spłoszony jeleń wbiegł do centrum Olsztyna, do wnętrza katedry i padł martwy. Na pamiątkę tego niezwykłego zdarzenia wykonano ozdobiony prawdziwym porożem drewniany świecznik z głową jelenia.

odległość w /km od Plaża Resort

Plaża Resort to nowoczesny kompleks oferujący szeroką gamę usług i atrakcji. Zapraszamy do odwiedzenia nas w Bogaczewie i skorzystania z propozycji noclegów i ofert specjalnych.

Kontakt z nami

Plaża Resort

Bogaczewo 96
14-300 Morąg,

+48 730 574 693

+48 895 190 587

info@plazaresort.pl

Sprawdź co nowego u NAS:

  • pl
  • de
  • en